2014. április 21., hétfő

03- Itt a tavasz...mutasd magad!

Ha tavaszról van szó, minden kivirul, sugárzik és hihetetlenül friss. Nem csak a kedvünk változhat meg a sok D-vitamin hatására, de a szerelem is könnyebben talál ránk, ha nyitottak vagyunk rá.
Ideje előkapni a shortokat, a csinos blúzokat, itt a tavasz, hozd formába magad!
A következőkben néhány tippet olvashattok.






1. Elhatározás
Akarat nélkül nem megy. Gondolom Te is észrevetted magadon, hogy ha kevésbé lelkesedsz valamiért, akkor félvállról veszed az egészet, ami azt eredményezi, hogy nem lesz sikeres a megvalósítás. Akard! Akard, hogy csinos legyél, akard az elismerést, akard az önbizalmat! Ráadásul az életmódváltás az egészséged megőrzésében nagymértékű szerepet játszik. Néha elég egy-két apró változtatás, máskor viszont szükséged lesz arra a bizonyos lelkesedésre, ami hajtani fog a végsőkig.
Hidd el, az eredményért megéri. -És itt konkrétan nem a fogyásról beszélek, hanem az egészséges életmód szembetűnő élettani hatásairól.-


2. Igyál
Mindenhol hallani,  hogy igyál eleget. No, nem alkoholt vagy cukros üdítőket. Amíg nem világosítottak fel a víz jótékony hatásairól, addig a napi folyadékbevitelem néha a fél litert sem érte el.
A szervezetemnek nagyon nem tett jót a dehidratáltság: 
  • fáradtabb lettem
  • gyakran fájt a fejem
  • feszültebb voltam
  • folyamatosan kiszáradt a szám
  • rosszul aludtam
  • szédültem
  • továbbá észlelhettem a székrekedést és a sötét sárga színű vizeletet is egyaránt.
 És íme, a dehidratáció szembetűnő tünetei. Mióta legalább másfél liter vizet legyűrök -a napi elvárható mennyiség körülbelül 2-2,5 liter-, azóta az előbb felsorolt jellemzők is folyamatosan múltak el. Könnyebben tudok koncentrálni, energikusabbnak érzem magam, jobb a közérzetem, kevésbé szédülök és egyre kevesebbszer gyötör a fejfájás. A bőrömet pedig szebbé tette: nem hámlott, rugalmasabb, tisztább lett. És ez csupán attól változott, hogy megmakacsoltam magam és több vizet ittam.
Ajánlatos az étkezések előtt lehajtani egy nagy pohár vizet, mert ezzel az egyszerű művelettel telítettebbnek érzed magad, kevesebb ételt kívánsz, ami egyértelműen segít a fogyásban.
+ Kezd a napot az előbbi művelettel, hogy beindítsd az anyagcseréd és felfrissülj.


3. Egészség
 A mindennapjainkban rengeteg káros tényezőt viszünk be észrevétlenül a szervezetünkbe. Néha elég egy-két apróbb változtatás a megszokásokon és máris rengeteget tettünk az egészségünkért, magunkért.


a) Az élet megy cukor nélkül is
Tudni kell, hogy nagyban hozzájárul a diabétesz kialakulásáért, emellett szerepe van az elhízásban is. Továbbá lebontása B1-vitamint von el a szervezetből, így ingerültséghez és agresszióhoz vezethet. Felelős még a köszvény kialakulásáért, a csontritkulásért és a fogszuvasodásért is.
Mint láthatjuk mennyi mindenért okolható, de ennek ellenére gyakorta használjuk ételízesítőként. Jegyezzük meg, nem elengedetlen kelléke a mindennapoknak.
Helyettesíthetjük: mézzel, nádcukorral, szőlőcukorral (glukóz), növényi szirupokkal -pl. juharszirup- és jól megválasztott édesítőszerekkel.
Ui.: Kerüld az egészségtelen üdítőket, amelyeket telenyomtak a mesterséges színezékekkel és tartósítószerekkel. A cukros nasik helyett pedig válassz friss gyümölcsöket, amelyeket akár nyersen fogyasztva, zabkásába/zabpehelybe rakva, turmixként vagy egészséges sütikbe csempészve fogyaszthatsz.


b) Az a bizonyos fehér kenyér és péksütemények helyettesítése
Jellemzőjük, hogy igen gyorsan felszívódnak a véráramban, jelentős vércukorszint-ingadozást hozva létre (ami farkaséhséget eredményez). Nem is képzelnénk mennyit számít szervezetünknek a fehér lisztből készült ételek elhagyása.
A teljes kiőrlésű termékek által sok vitamint és rostot vihetünk be szervezetünkbe, aminek eredménye, hogy jóval lassabban szívódnak fel a véráramban, így később éhezünk meg. A kalória tartalma is alacsonyabb, mint a fehér lisztből készült társainak. 
A gyors reggeli kapkodásban is inkább megveszem reggel a húsz  forinttal drágább teljes kiőrlésű croissantot -ami isteni finom- vagy a teljes kiőrlésű kakaós csigát. Egészségesebb, finomabb, laktatóbb.


c) Tanulj Csipkerózsikától, aludd ki magad -már amennyire tudod
11 óráig való fennmaradás, 5-6 óra "kipihentető" alvás. Késő éjjeli elfoglaltságok, reggel pedig korán kelés.
 A regenerálódáshoz, megújuláshoz szükséges hormonok éjfél előtt, az alvás kezdeti szakaszában termelődnek a legintenzívebben és ha az előbbi életmódot folytatod, ezeknek a hormonoknak A kialvatlanság rontja az ember teljesítőképességét, csökkenti immunrendszerünk védekezőképességét. Kerüld el az ebből származó szív- és érrendszeri, légzőszervi, emésztési, vese problémákat, fejfájást, szorongást, depressziót. Na meg azokat a fránya karikákat is.
pusztán a töredéke jut számodra.
Törekedj a napi 8-9 óra alvásra!


d) Az ellengetetlen egészséges táplálkozás
Katt a képre a nagyításért!
Mit, mikor, hogy, mennyit? Tipikus kérdések amelyeket annyit hallani. Egy gyors félvázolást olvashattok a következőkben.
Elméletileg 5-ször kell étkezni. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora.
  1. A reggelinek laktatónak kell lennie, hisz ezzel a főétkezéssel alapozzuk meg a napunkat, szükséges az energiabevitel.
  2. A tízórai gyümölcs, zöldség, magvak, könnyű ételek szolgálják a kiegészítést.
  3. Az ebéd rendszerint kissé kevesebbnek kellene lennie a reggelinél, lehető legegészségesebb és legjobb alapanyagokból elkészítve. Rengeteg receptet találhatunk az interneten.
  4. Uzsonna szintén, mint a tízórai.
  5. Vacsorára valami könnyűt, cukormenteset, egészségeset. Lehetőleg lefekvés előtt 2-3 órával hamarabb étkezz. Gyakorta hallani, hogy hagyd ki a vacsorát. Mindenki ismeri magát, így eldöntheti ő mennyire tartja ezt igaznak, mennyire bírja ki az étkezés nélkül. Kezdetnek csökkentsd az adagot, ne pedig töröld ki.


4. Sportolj
És végül az ellengetetlen testmozgás. Nem csoda, hogy mindenhol ezt szajkózzák, egyszerűen ez segít az egészség megőrzésében, a test formálásában, fogyásában és az izomzat kialakításában. A koncentrációs képesség, a fittség és a rengeteg jó hatása számottevő.

A következő bejegyzésben ehhez kapcsolódóan különféle edzőgyakorlatokat hozok, leírással. :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése